Go to content Go to menu
 


Bursaspor Beşiktaş Maçı Canlı izle Lig tv Kesintisiz online izle

Bursaspor Beşiktaş Maçı Canlı izle Lig tv Kesintisiz online izle

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Beşiktaş maçına 3 puan parolasıyla hazırlandıklarını belirterek, "Beşiktaş maçında gol yememek için gerekli önlemleri alacağız. 3 puanla sahadan ayrılacağız" dedi.

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, antrenman öncesi basın mensuplarının sorularını cevapladı. Sağlam, ligde almış oldukları galibiyetlerin taraftarları umutlandırdığını belirterek, "Perşembe günü önemli bir zorlu karşılaşmamız var. Karşımızda yıldız futbolcuları olan iyi bir takım Beşiktaş olacak. Zor olacak bu

karşılaşmadan 3 puanla ayrılmayı istiyoruz. Hedeften şaşmamak için bu tür maçları kazanmak gerekiyor. Sınavı en iyi şekilde geçmeye çalışacağız. Saha dışından da taraftarlarımızın alnının akıyla çıkacağına inanıyorum. Hem Bursaspor'un sahada hem de taraftarların saha dışında bu iş için 2 sene önce kazandığımız Fair-play şampiyonluğunu haklı bir şekilde geldiğini göstermek için önümüzde çok önemli sınav var. O yüzden taraftarlarımızın bu sınavdan alnının akıyla çıkacağına inanıyorum" dedi.

"KAZANMANIN YOLU GOL YEMEMEKTİR"

Geçtiğimiz hafta oynanan Mersin İdman Yurdu kadrosundan farklı bir kadro düşünmediğinin altını çizen Sağlam, "Beşiktaş maçında 2 haftalık galibiyet serisini devam ettirme anlayışlı olacak. Ligin üst sıralarında iddialarımız devam ettirmek istiyorsak bu tür maçları kazanmak zorundayız. Kazanmanın en önemli yolu gol yememektir. Bu anlamda defansif olarak da gerekli önlemlerimizi alacağız" şeklinde konuştu.

"GELECEKTEN UMUTLUYUM"

Yeni transferlerle takımın çabuk uyum sağladığını kaydeden Sağlam, "Bu uyumun sebebi, birincisi yeni arkadaşların içine girdiği grup, diğeri de grubun içindeki arkadaşların kalitesi. Gelecek adına bu konuda çok umutlum olduğumu söylemek istiyorum. İnsani değerlerin üzerine birçok şeyi inşa edebiliyorsunuz. O yüzden Allah bizi mahcup etmesin" diye konuştu.

"YENİLER ADAPTASYON SORUNU YAŞIYOR"

Kadro konusunda son antrenmandan sonra gerekli değerlendirmeyi yapacağını ifade eden Sağlam, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Çocuklar yeni geldi. Biz bile bir mahalleden başka mahalleye taşınırken 3 ay adaptasyon süreci yaşıyoruz. Yeni arkadaşların uyumu olayı daha farklı etkiliyor. Bu arkadaşların adaptasyon sürecini göz önünde bulundurarak takım kurgumuzu değerlendireceğiz. Şu anda Sestak dışında sakatımız yok. Bu olumlu tabloyu ve seyirci avantajını sahaya yansıtacağız."

"BENİM İSTEDİĞİM BURSASPOR HİÇBİR ZAMAN OLMAZ"

Kendisinin istediği bir Bursaspor'un hiçbir zaman olmayacağını ifade eden Sağlam, "Bir antrenör mükemmel bir takım ister. Biz çok mükemmel bir takım olamayız. Eksikliklerimizi gideceğiz. Dünyada çok mükemmel bir takım yok. Bizden de kimse böyle bir takım olmamızı beklemesin. Oynadığı her karşılaşmadan eksikleri olumluya çevirebiliyorsanız o zaman bu ligde başarı çıkarabilirsiniz. Oyuncularımız da bizler de hata yapacağız. Forvetler gol kaçıracak, kaleciler topu elinden kaçıracak. Bu hataları azaltırsak o

zaman başarılı da oluruz" ifadelerini kullandı.